498 Virginia St E
+1(234)5678900, +1(234)5678900

Хто боїться адвокатів 3 серія
16.02.2009, 01:55
Де шукати адвоката?

До вашої уваги третя серія популярно-практичного серіалу "Хто боїться адвоката" – "Де шукати адвоката?"

В Україні немає єдиного органу, який робив би рейтинги адвокатів, адвокати у нас перебувають "у вільному плаванні". Тому ніколи не можна достеменно сказати, хороший адвокат чи поганий – на лобі це не написано. На слова знайомих можна покладатись, але обережно (якщо хтось ефективно допоміг вашим знайомим, це зовсім не означає, що так само добре людина допоможе і вам; і навпаки, не слід відмовлятися від послуг конкретного адвоката лише тому, що він не допоміг вашим знайомим. Під час роботи він міг зіткнутися з обставинами непереборної сили: безпредєльщик-суддя, занадто круті процесуальні супротивники тощо).


Сьогодні мало хто шукає адвоката в юридичній консультації. Але якщо ви зовсім нікого не знаєте, і жоден знайомий порадити не може, ви ніколи в житті з цим не стикалися, довіряйте власному здоровому ґлузду.

Зазвичай нормальний адвокат, побачивши, що перед ним – зовсім не обізнана людина, дасть їй десятихвилинну консультацію навіть безкоштовно. Якщо ж він відразу каже, скільки це буде коштувати, тут щось не так. Не може адвокат наперед знати, скільки буде коштувати послуга. Звичайно, що за одноразову консультацію у першій-ліпшій юридичній конторі вам доведеться заплатити, але порядний адвокат відмовиться брати копійки у розгубленої людини з вулиці.

Гарна порада для людей, в яких обмаль коштів – порозпитувати старшокурсників юрфаку. Непоганий варіант підійти до більш-менш просунутої секретарки в суді, не дуже молодої, але не занадто старої, і запропонувати їй заробити ті ж 20–50 грн. Якщо у вас гроші є і ви довіряєте власному глузду, походіть приміщенням районного суду і подивіться, хто вам більше подобається на вигляд. Спостерігайте, що робиться навкруги, слухайте, спілкуйтеся з людьми. Можуть знайтися люди, які вам щось порадять; не виключено, що ви натрапите на адвоката, який з нудьги “за спасибі” напише вам чернетку позову.

Не обов’язково, що в найкрутішій фірмі, заможній всередині, сидять найрозумніші адвокати. Цілком імовірно, що татусь зробив синочкові старт у бізнесі. А може, у адвокатуру бавиться чиясь коханка чи коханець. І навпаки, ви можете зустріти професіоналів в далеко не респектабельній конторі. Буває, що фахівець щойно пішов з міліції, прокуратури, суду і тільки-но зайнявся приватною практикою.

Звісно, враховувати зовнішність потрібно, але особливу увагу слід звертати все-таки на те, які вам людина дає поради.

Це стосується як чоловіків, так і жінок-адвокатес, які до своєї зовнішності байдужі, і тим більше їм байдуже, яке враження вони справляють на клієнта. Такі люди трапляються в усіх професіях. Ви можете прийти до лікаря, який бачити вас не хоче, швиденько випише рецепт і, не дослухавши симптоми, вижене вас геть, і виявиться, що вам це допомогло. А можна натрапити на справжню "лялечку", яка вас про все розпитає, проте вилікуватися від її порад вам навряд чи вдасться. Буває, що професіональний рівень людей з "непривабливим інтерфейсом" значно вищий. Якщо їм не потрібно пускати пилюку в очі, і при цьому вистачає на життя, значить, не такі вже вони й погані.

Слід також пам’ятати, що ціну всім професіоналам знають їхні колеги. І ви можете неприємно здивуватися, якщо наймете привабливого, вишукано вбраного адвоката, а потім побачите скептичну усмішку і радість в очах ваших процесуальних супротивників. Застосовуйте свій життєвий досвід – не все те золото, що блищить. У стічній канаві теж золото буває – рідко, але буває. Знов-таки, орієнтуйтеся на свій рівень: якщо у вас немає грошей, не треба звертатися в дуже дорогу контору – шукайте на своєму рівні, і ви обов’язково знайдете людину, яка нічим не гірша за інших, нормальний спеціаліст, але недостатньо зухвалий і не вміє себе подати.

Якщо вам і самому вистачає куражу, ви можете найняти собі спокійного адвоката, який даватиме поради і розповідатиме, як краще застосовувати вашу зухвалість. Натомість, якщо ви людина спокійна та скромна і не вмієте сказати через міцне слово, краще найняти „зірвиголову”, який здатен одним своїм виглядом впливати на процесуальних супротивників.

Найголовніша порада щодо адвоката: з одного боку, не будьте занадто самовпевненими і намагайтеся знайти кваліфіковану юридичну допомогу. З іншого боку, не ставтеся до адвоката як до гуру, використовуйте власний розум і життєвий досвід. Шукайте паритет між двома крайнощами. І завжди думайте власною головою: це ВАША справа, а не адвоката, і саме ви відповідальні за прийняття рішень.

Не намагайтеся зробити так, аби хтось прийняв рішення за вас, вимагайте, щоб вам пояснили шляхи, розказали, куди вони ведуть – але шлях ви маєте вибрати самі. Ніхто за вас цього робити не буде. Не вимагайте від людини слів: "Роби так, так чи так", робіть свій вибір самі. І надто дбайливо треба ставитися до вибору адвокатів, бо наші громадяни примудряються взуття собі на базарі вибирати ретельніше, ніж адвоката для захисту своїх інтересів чи інтересів своїх близьких.

Тетяна Монтян

Категория: Мои файлы | Добавил: advokat-umanski
Просмотров: 1304 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0